Zraceni jsou totálně ztraceni 2

25. března 2007 v 19:39 | Kika |  Ztraceni

//<![CDATA[ //]]>
Pro orientaci
Ztraceni - na moři (Adrift)
Po útoku na vor se podaří Sawyerovi vytáhnout z moře taky Michaela a dostat se na kus z bývalého voru. Walta přitom unesla skupina lidí na člunu a Jin je zřejmě někde na moři. Poté se ale objeví další problém - žralok. Ten útočí hlavně na zraněného Sawyera. Docela dobrý výkon podal Sawyer, když si dokázal vyndat kulku z rány vlastní rukou :-) Při dalším útoku žraloka na Sawyera se jej ale našťěstí podaří Michaelovi odstřelit. Nakonec se tedy vpořádku dostanou až zpět k ostrovu. Poté, co se dostanou na pláž, ale spatří spoutaného Jina, který k nim přiběhne a vyděšeně křičí "druzí, druzí!" načež se posléze objeví několik osob se zbraněmi v rukou - ale možná to "ti druzí" ještě nebudou.
Na ostrově se do tunelu se nejdříve spustila Kate, ale pak se objevilo světlo a Kate se ztratila. Locke pak slezl dolů taky, až se dostal k dalšímu muži, který ale Locka i Kate držel v šachu puškou. Locke pak sváže Kate, ale dá jí nůž, aby se mohla z pout dostat. Mezitím se Locke dozvídá od záhadného muže Desmonda některé informace. Také se poté spustí nějaký odpočet, načež Desmond přikáže Lockemu, aby do zastarale vypadajícího počítače zadal sérii čísel. Do podzemí se ale vydá taky Jack. Desmond ale drží Locka v šachu. Nakonec vidíme Kate, jak celou situaci sleduje skrz ventilaci.
Zajímavosti:
Jako dárek na rozloučenou ještě před pádem letadla dal Michael Waltovi plyšového ledního medvěda. Ten se také objevil v komiksu, který si Walt četl po pádu letadla. Právě ledního medvěda pak ztaceni potkali v džungli na ostrově.
Ztraceni - muž vědy, muž víry
I když se několika ztraceným nakonec povedlo poklop vyhodit do vzduchu, Jack rozhodl, že kvůli rozbitým schůdkům se tam všem nepodaří dostatečně rychle slézt a schovat se tak před těmi druhými, což byla hlavní motivace Jacka proč poklop otevíral. Ale motivace Locka byla naprosto jiná :) Ten chtěl hlavně prozkoumat, co se pod poklopem skrývá. Obyvatelé ostrova tak zůstali na pláži a postavili ozbrojené hlídky, ale Locke s Kate se k poklopu opět vrátili. Kate se opravdu jako první spustí do otvoru, ale něco se nepodaří a Kate se ztratí. Když pak k poklopu přeci jen dorazí i Jack, nenajde ani Kate ani Locka. Jack se tedy dostane dolů a najde místnosti s elektronikou a nakonec také dorazí Locke, ale u hlavy mu drží pistoli Desmond - muž kterého kdysi potkal jack při běhání na stadiónu. Jsou v nějakém podzemním zařízení, vypadá to jako nějaké výzkumné centrum plné techniky.
V příštím díle již konečně poprvé uvidíme ty druhé!

Zajímavosti:
Začátek této epizody je skoro stejný jako začátek prvního dílu. V tom jako první vidíme otevírající se oko Jacka, nyní vidíme jako první Desmondovo oko.
Název této epizody je připomínkou jiné epizody, kdy Locke Jackovi řekl, že on je muž vědy a Locke muž víry.
Skončila první série seriálu Ztraceni
Tak skončila první série seriálu Ztraceni. Naštěstí ale ihned naváže série druhá, která bude vysílána ve stejném vysílacím čase. A co se tedy v posledním díle odehrálo?
Locke, Jack, Kate, Hurley a jeden další trosečník - učitel se vydali s Rousseauvou pro dynamit ke staré lodi, aby se mohli dostat do tajemného tunelu. To se jim podařilo, i když učitel - amatérský "odborník" na výbušniny moc štěstí neměl :)
Mezitím se z pláži všichni stěhují do jeskyní v očekávání útoku a příchodu těch druhých. Claire se na pláži poté setká s Rousseauvou, která ji ale sebere malého Aarona. Sayid a Charlie ale tuší, že by mohla chtít dítě vyměnit za svou ztracenou dceru, kterou jí zřejmě na ostrově unesli ti druzí. Naštěstí ji Sayid a Charlie najdou a vezmou si dítě zpět.
Výprava na voru se dostala kousek od ostrova, a na radaru se jim objevilo nějaké plavidlo. Po menší hádce :) nakonec vystřelili světlici, a připlulo k nim nějaké plavidlo. I když se nejdříve radovali, že jsou zachráněni, nakonec se ukázalo, že se zřejmě jedná o několik těch druhých, kteří z voru unesli Walta a vyhodili člun do povětří.
Locke s Jackem, Kate a Hurleym zdárně umístili dynamit a povedlo se jim vyhodit poklop do vzduchu. Již v příštím díle bychom se tedy mohli dozvědět, co se za tajemným poklopem nalézá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

***Navštívili jste tento blog ?***

*Ano*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama