Zraceni jsou totálně ztraceni

18. března 2007 v 14:18 | Kika |  Ztraceni
Ztraceni - muž vědy, muž víry
I když se několika ztraceným nakonec povedlo poklop vyhodit do vzduchu, Jack rozhodl, že kvůli rozbitým schůdkům se tam všem nepodaří dostatečně rychle slézt a schovat se tak před těmi druhými, což byla hlavní motivace Jacka proč poklop otevíral. Ale motivace Locka byla naprosto jiná :) Ten chtěl hlavně prozkoumat, co se pod poklopem skrývá. Obyvatelé ostrova tak zůstali na pláži a postavili ozbrojené hlídky, ale Locke s Kate se k poklopu opět vrátili. Kate se opravdu jako první spustí do otvoru, ale něco se nepodaří a Kate se ztratí. Když pak k poklopu přeci jen dorazí i Jack, nenajde ani Kate ani Locka. Jack se tedy dostane dolů a najde místnosti s elektronikou a nakonec také dorazí Locke, ale u hlavy mu drží pistoli Desmond - muž kterého kdysi potkal jack při běhání na stadiónu. Jsou v nějakém podzemním zařízení, vypadá to jako nějaké výzkumné centrum plné techniky.
V příštím díle již konečně poprvé uvidíme ty druhé!


Zajímavosti:
Začátek této epizody je skoro stejný jako začátek prvního dílu. V tom jako první vidíme otevírající se oko Jacka, nyní vidíme jako první Desmondovo oko.
Název této epizody je připomínkou jiné epizody, kdy Locke Jackovi řekl, že on je muž vědy a Locke muž víry.
Skončila první série seriálu Ztraceni
Tak skončila první série seriálu Ztraceni. Naštěstí ale ihned naváže série druhá, která bude vysílána ve stejném vysílacím čase. A co se tedy v posledním díle odehrálo?
Locke, Jack, Kate, Hurley a jeden další trosečník - učitel se vydali s Rousseauvou pro dynamit ke staré lodi, aby se mohli dostat do tajemného tunelu. To se jim podařilo, i když učitel - amatérský "odborník" na výbušniny moc štěstí neměl :)
Mezitím se z pláži všichni stěhují do jeskyní v očekávání útoku a příchodu těch druhých. Claire se na pláži poté setká s Rousseauvou, která ji ale sebere malého Aarona. Sayid a Charlie ale tuší, že by mohla chtít dítě vyměnit za svou ztracenou dceru, kterou jí zřejmě na ostrově unesli ti druzí. Naštěstí ji Sayid a Charlie najdou a vezmou si dítě zpět.
Výprava na voru se dostala kousek od ostrova, a na radaru se jim objevilo nějaké plavidlo. Po menší hádce :) nakonec vystřelili světlici, a připlulo k nim nějaké plavidlo. I když se nejdříve radovali, že jsou zachráněni, nakonec se ukázalo, že se zřejmě jedná o několik těch druhých, kteří z voru unesli Walta a vyhodili člun do povětří.
Locke s Jackem, Kate a Hurleym zdárně umístili dynamit a povedlo se jim vyhodit poklop do vzduchu. Již v příštím díle bychom se tedy mohli dozvědět, co se za tajemným poklopem nalézá!
Ztraceni - Exodus I
Hned v úvodu přišla na pláž za ztracenými francouzka. Bohužel pro ztracené její důvody nebyly moc pozitivní. Oznamuje totiž, že ti druzí přicházejí. Dále vypráví svůj příběh všem ostrovanům a řekne jim také o černém kouři, který by měl příchod těch druhých naznačovat. Mají prý pouze tři možnosti: utéct, schovat se, nebo zemřít.

Ztracení tuto informaci nepodcenili a tak zrychlili práce na voru. Ten už je skoro před dokončením, a tak se všichni vrhli na jeho poslední úpravy, aby vor mohl vyplout co nejrychleji.

Jako druhé opatření vidí ztracení, kteří zůstanou na ostrově, otevření tajemného poklopu. Myslí si, že by tam mohl být nějaký prostor, kde se dá schovat. Locke dostane nápad použít výbušniny francouzky. Ta má k dispozici ještě nějaký dynamit, který je ale ukryt ve vraku staré lodě. Ztracení se tak pro něj musí vydat do jungle.

Před vyplutím voru se všichni loučí, Sawyer konečně řekne, že se seznámil s jeho otcem ale Kate se rozloučení se Sawyerem vyhne. Těsně před vyplutím voru ještě předá Walt svého psa Shannon (prý proto, aby se o ni staral).

Jack s francouzkou a dalšími i přes "menší" :) problémy nakonec dorazili až k vraku staré lodi a podaří se jim sehnat tolik potřebný dynamit k otevření poklopu.

Nakonec se vor zdárně dostal na vodu a Sawyer, Michael, Walt a Jin vypluli vstříc záchraně.


Zajímavosti:
Poprvé se flashback (události z doby před pádem letadla) nezaměřily pouze na jednu osobu, ale viděli jsme krátké příhody z doby před nástupem do letadla všech hlavních hrdinů.
Ve flashbacku se poprvé objevila také Michelle Rodriguez - mluvila a pila Tequilu s Jackem na letišti :)
Ztraceni - Zrozena k útěku (Born To Run)
Stavba plavidla byla hlavním tématem tohoto dílu seriálu Ztraceni. Michael dokončuje stavbu a o místo na lodi se začíná zajímat také Kate.

Mezitím Locke seznámil s tajemným poklopem také Jacka. Zatímco Sayid nepovažuje otevření poklopu za dobrý nápad, Jack se připojí na stranu Locka a také se chce dostat dovnitř.

Kate se snaží dostat místo Sawyera na plavidlo. Ten si své však dokáže ohlídat, takže Kate vymyslí plán, jak se zbavit někoho jiného - a to Jina. Poradí Sun, která chce, aby s ní Jin zůstal na ostrově, aby mu do pití nasypala slabý jed. Nechce jej otrávit, jen udržet na ostrově.

Láhev si ale náhodou vezme místo Jina Michael a málem se tak nedostane na vor on. Podezírá Sawyera, který ale prozradí zločineckou minulost Kate a poukáže tak na to, že ho mohla chtít otrávit ona. Ostrované se tak dozví o Kate něco z její temné minulosti, což jí na oblídenosti zrovna nepřidá.

Zajímavosti:
Kate pořídila v dětství nahrávku 15.8. - datum tedy obsahuje tajemná čísla 8 a 15.
I když postava Boona v minulém díle zemřela, Ian Somerhalder je stále uveden v titulcích.

Již v příštím díle s názvem Exodus I (první série končí dílem Exodus II) by mohla část ztracených vyrazit na nejistou plavbu vstříc záchraně. Objeví se ale také podivná francouzka a možná také "ti druzí".
Ztraceni - Ve službách dobra (The Greater Good)
Ztraceni se opět vrátili k původnímu dnu vysílání. od nynějška tak bude tento seriál na obrazovkách opět každou neděli.
V tomto díle se hned na začátku konalo rozloučení s Boonem. Na pohřbu se nakonec objevil i Locke, který všem řekl, co se stalo. Jack mu ale neuvěřil - taky proto, že mu Locke nejdříve lhal. A tak se Sayid vydává s Lockem k letadlu do džungle. Shannon ale stále Lockovi nevěří, a tak vezme Jackovi klíč od kufru se zbraněmi a vydá se Boona pomstít. Chce Locka zastřelit, ale Sayid situaci nakonec zachránil a Locke tak přežil.
Zajímavosti
Původně se tato epizoda jmenovala "Sides" (strany).
Počítačová hra, kterou hráli na Playstationu teroristi, je Half-life.
Co nás čeká v dalších dílech seriálu Ztraceni?
Dnešní díl se věnuje shrnutí všech zásadních událostí, které ztraceni na ostrově dosud prožili. Jelikož se ale pomalu blíží konec první série (zbývají ještě 4 díly), v článku se zaměříme spíše na to, co nás teprve čeká.

V závěru první série se opravdu Michaelovi podaří dokončit plavidlo a vydá se ještě s dalšími lidmi na moře. Brzy však zjistíme, že daleko nedoplujou.

Velkou událostí a překvapením pak bude setkání s dalšími pasažéry letadla, kterým se podařilo přežít v zadní části letadla. Díky tomu se můžeme těšit na další skvělou postavu, kterou hraje Michelle Rodriguez (FOTKY ZDE). (známá např. z filmů Fast&Furious nebo SWAT)
Ztraceni - Michelle Rodriguez

Další velkou událostí bude odkrytí poklopu, který se nakonec ztraceným podaří otevřít. Velkým otazníkem ale bude, zda se na ostrově vyskutují ještě další lidé. Ti, kteří je viděli, jim říkají "Ti druzí". A zdá se, že k našim ztraceným se nebudou chovat zrovna přátelsky.

Dalším překvapením bude smrt další postavy. A shodou okolností to bude někdo, kdo se pohyboval v okolí již mrtvého Boona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama